Види фотоапаратів

                                        Компакт-камери

Мильниці »створені для початківців фотолюбителів, а також людей, яких мало хвилюють технічні аспекти фотознімків. Їх існування виправдовується в повній мірі принципом, який був проголошений свого часу самим Истменом Кодаком: «Вам потрібно натиснути на кнопку, а все інше зробимо ми». Ціна Існують бюджетні і дорожчі моделі компактних фотокамер. Зазвичай вартість їх пропорційна кількості мегапікселів. Але апарат з великою кількістю мегапікселів ще не є гарантією того, що знімки будуть більш високої якості.
У деяких ситуаціях все виходить зовсім навпаки. Вибираючи компактний фотоапарат, на значення кількості мегапікселів звертати увагу потрібно мало не в останню чергу. Варто окремо відзначити сегмент іміджевих апаратів, вартість яких пропорційна кольором і дизайну корпусу. Виробники прагнуть завжди реалізувати якомога більше різних «наворотів», щоб камера була якомога дорожче, хоча на якість одержуваних знімків це, в більшості випадків, ніяк не впливає. Вага Компактний фотоапарат, природно, легше і менше. Зазвичай його вага не перевищує 300 грамів. Це є безперечною перевагою. Але, знову-таки, все відносно. Автоматичний режим Компактні камери роблять досить гарні знімки в автоматичному режимі. Вам не доведеться багато думати - просто навів на об'єкт фотографування і натиснув кнопку спуску. І фотографії компактні види фотоапаратів завжди роблять однаково хорошої якості. Але це ще зовсім не перевага - просто компактна камера не вміє знімати по-іншому.

                                             Просьюмерки

Ці камери в першу чергу призначені тим, кого не влаштовувати повністю автоматична зйомка компакт-камерою. В таких камерах простіше доступ до налаштувань. Деякі параметри регулюються не через меню, а за допомогою кнопок та інших органів управління, винесених на корпус фотоапарата. Технічні характеристики просьюмерок набагато вище мильниць, спалахи більш потужні, а оптика за якістю близька до об'єктивам дзеркальних фотоапаратів. Часто такі фотоапарати мають можливість (як і зеркалки) установки додаткового спалаху. В просьюмерок немає видошукача і тому наводка на об'єкт зйомки, як і у мильниць, здійснюється з допомогою екрана. Звичайно є якась пародія на видошукач - електронний екран, який показує приблизно таку ж картинку як і вбудований екран. Практичної користі від такого псевдовідоіскателя я не бачу. Більшість цифрових «просьюмерок» здатні записувати зображення у формат RAW.

                             Дзеркальні фотоапарати 

На цьому типі зупинюся детальніше. Вибираючи новий цифровий фотоапарат, багато серйозно замислюються: дзеркальні камери з плином часу втрачають вартість, а не дзеркальні ж апарати, навпаки, дорожчають, але вдосконалюються, при цьому, в рази і з великого функцій. Дзеркальні камери, які були спочатку плівковими, а потім удосконалилися до цифрового формату, в усі часи вважалися заповітною мрією кожного любителя фотозйомки. Частина любителів не могла дозволити собі придбати такі види фотоапаратів зважаючи на їх високу вартість, деякі відмовлялися через порівняно великі габарити камери, складності управління настройками і функціями. Але, після деякого кількості часу, дзеркальні фотоапарати ставали все більш прийнятними і доступними в ціні, також удосконалилися і стали простішими в управлінні, а розміри їх стали в рази менше попередніх. В даний час вартість «китових» комплектів «дзеркалок» любительського і середнього рівня, тобто комплекти, в які входить камера та штативні об'єктив, коливається в межах від 500 і вище доларів. Вказану вартість можна зіставити з вартістю недорогих недзеркальних апаратів, розроблених для більш просунутих користувачів, які називають просьюмерки. Їх вартість починається вже від 600-700 доларів. Але вартість же дзеркальних фотоапаратів продовжує, все-таки, знижуватися. Вона знижується через те, що на ринку фототехніки з'явилися деякі компанії, які до цього не спеціалізувалися на виробництві «дзеркалок» і, за рахунок цього, на ринку зросла конкуренція. Ще одним фактором складності вибору дзеркальної фотокамери є все більше і більше вдосконалення апаратів не дзеркального типу, так як вони отримують часом оптику найвищого класу. Плюси «дзеркалок» При придбанні дзеркального фотоапарата, одним з незаперечних і найбільш важливих аргументів, є найбільш великі фізичні розміри матриць. У дзеркальних камер дана характеристика надає досить серйозний вплив на якість одержуваного зображення.

Немає коментарів:

Дописати коментар