вівторок, 22 квітня 2014 р.

Пристрій фотоапарата


  Основні деталі 

У будь-якому фотоапараті є:
світлонепроникна камера, яка захищає світлочутливий матеріал від засвічення стороннім світлом в процесі зйомки;
світлочутливий матеріал ( фотопластинка, фотоплівка) або електронно-оптичний датчик з супутнім обладнанням;
об'єктив, що забезпечує проектування зображення на чутливий елемент;
затвор (його роль може виконувати кришка об'єктива, в найпростіших цифрових камерах затвор як окремий пристрій може бути відсутнім, його функції виконує електроніка);



 Додаткові подробиці 

Додаткові елементи фотоапарата не роблять безпосереднього впливу на технічну якість знімка і можуть як присутнім в конструкції, так і відсутні. Вони визначають зручність і оперативність роботи з фотоапаратом, забезпечують точність кадрування ( видошукач), допомагають фотографу в визначенні параметрів зйомки ( експонометр, автоматика фокусування і експозаміру), спрощують отримання знімків в складних умовах ( фотоспалах, стабілізатор зображення) і т. п.

Фотоапарат загального призначення має видошукачем і спусковий кнопкою затвора як основними органами управління діями "навів - зняв" ( англ. point ant shoot ) В процесі фотозйомки. Саме ці дві дії залишаються неавтоматизованими (чого, правда, вже є курйозні виключення [1] [2]) і залишають простір для творчості фотографа, який би фототехнікою він не користувався.

Пристрій плівкового фотоапарата  Фізичні розміри плівкового фотоапарата в цілому і пристрій переважної більшості його елементів визначаються насамперед форматом кадру і розмірами касет або котушок з фотоматеріалом.
 Пристрій цифрового фотоапарата 

На відміну від плівкової фототехніки, конструкція і фізичні розміри цифрового апарату обмежуються і визначаються:
ергономікою, тобто взаємодією техніки з фотографом. Зокрема, багато елементів управління на об'єктивах камер зі змінною оптикою успадковані з плівковою техніки. Аналогічної звичної особливістю інтерфейсу є "напівнатиснення" кнопки спуску затвора на апаратах з елементами автоматики;
технічними характеристиками світлочутливої матриці та розв'язуваними даної різновидом техніки завданнями;
типом видошукача апарату;
вимогами до характеристик і якості об'єктива (при заданому розмірі матриці);

Важливим параметром є розмір і маса джерел живлення.

Немає коментарів:

Дописати коментар