Сучасні автоматизовані фотокамери всі налаштування виконують автоматично або за програмами - "портрет", "пейзаж", "спорт", "вилка" та ін У фотоапаратах рівня вище початкового є можливість задавати багато параметрів вручну.
При виконанні фотозйомки без використання автоматичного управління фотографу необхідно налаштовувати наступні параметри:
Наводка на різкість - для забезпечення різкості зображення необхідних об'єктів та отримання глибини різко зображуваного простору, що відповідає поставленим завданням.
Експопару :
витримку затвора
діафрагму об'єктива.
Витримка - час, на який відкривається затвор, визначає кількість світла, що потрапляє на фотоплівку.
У багатьох дзеркальних фотоапаратів є репетір діафрагми

При наявності об'єктива зі змінною фокусною відстанню ( "Зума", "трансфокатора") фотограф може також змінювати кут поля зору камери, досягаючи тим самим певних художніх цілей, знімати в збільшеному вигляді віддалені об'єкти або, навпаки - близько розташовані об'єкти малого розміру ( макрозйомка). Якщо зум відсутній, то для даних видів зйомки необхідно використовувати змінні об'єктиви відповідного призначення (теле, макро, ширококутний і т. п.) або спеціальні оптичні насадки на штатний (незмінний) об'єктив камери.
Для плівкових фотокамер при зйомці на кольоровий фотоматеріал тип використовуваної плівки вибирається по колірній температурі джерела світла в кадрі (денне світло, штучне освітлення). В процесі зйомки можливе корегування кольору за допомогою кольорових світлофільтрів.
Для цифрових фотокамер потрібно налаштування балансу білого залежно від використовуваного освітлення ( колірної температури), а також ряд специфічних "комп'ютерних" налаштувань, пов'язаних з обробкою вже знятого зображення (формат файлу, ступінь стиснення, параметри алгоритмів підвищення чіткості і контрастності).
Немає коментарів:
Дописати коментар