вівторок, 22 квітня 2014 р.

Класифікація за призначенням


  Загального призначення

Фотоапарати загального призначення використовуються для художньої, репортажної та побутової фотозйомки, зйомок груп людей, портретної і пейзажної зйомки, фотополювання, зйомки спортивних змагань і т. п.

В якості первинного ознаки класифікації фотоапаратів загального призначення зазвичай використовують спосіб наведення на об'єкт зйомки, тобто тип вживаного видошукача, і спосіб наведення на різкість знімального об'єктива (значною мірою визначається типом видошукача).

З цієї точки зору, найбільше поширення мають терміни:
Дзеркальний фотоапарат
Далекомірний фотоапарат
Компактна камера

Решта класифікація дещо розходиться для плівкової і цифрової техніки, і тому розглянута окремо, в статтях Плівковий фотоапарат і Цифровий фотоапарат відповідно.

 . Зі сфери реклами і маркетингу

Фотоапарати умовно діляться на аматорські і професійні, хоча чітку межу між ними провести складно.
Як правило, фотоапарати для професійної зйомки мають більш широкий діапазон налаштувань, доступних для ручного управління, більший механічний ресурс і діапазон умов експлуатації, передбачають використання широкого набору змінних об'єктивів і аксесуарів.
У міру розвитку електроніки аматорські (побутові) фотоапарати (в просторіччі - "мильниці"), навпаки, йдуть по шляху максимальної автоматизації процесів зйомки. Це спрощує фотографування для непідготовленого користувача і дозволяє в більшості випадків отримати достатньо якісні кадри, однак звужує творчі можливості для досвідченого фотографа і часто не дозволяє вести зйомку в нестандартних і складних умовах (низька освітленість, швидко переміщається об'єкт зйомки і т. п.)

  Спеціалізована техніка У наукових і технічних цілях застосовуються спеціальні фотоапарати, що забезпечують вирішення особливих завдань - наприклад, фотоапарати для аерофотозйомки ( аерофотоапарата), космічних зйомок, астрос'емкі, макрозйомки, високошвидкісні камери, зйомки через спеціальні оптичні системи ( мікроскопи, ендоскопи), фотоапарати для зйомки за межами видимого спектру та ін

Існують також стереоскопічні фотоапарати, знімають одночасно два кадри через два об'єктива, розташованих на заданій відстані один від одного. При розгляданні таких парних знімків через стереоскоп можна побачити об'ємне зображення.

Немає коментарів:

Дописати коментар